Nespokojnosť vždy vyjde najavo

Nezaradené

Vlado nikdy nepatril mužom, ktorý by sa obzerali ako sa hovorí za každou sukňou. Bol to verný partner a milenec. O to väčšie bolo prekvapenie jeho manželky aj celej rodiny, známych a priateľov, keď sa dozvedeli, že Vlado podal žiadosť o rozvod.

Vlado žil so svojou manželkou Evou už celých 10 rokov aj keď na prvý pohľad žili spokojný usadený rodinný život, Vlado mal stabilnú dobre platenú prácu a Eva sa starala o deti a o domácnosť, Vlado nebol úplne šťastný.

Dôvod jeho nespokojnosti spočíval v práci. Od malička ho bavila práca s drevom, rôzne brúsne kotúče poznal už podľa zvuku a miloval ten pocit, keď mu pod rukami niečo vzniká, miloval kreativitu a naplnenie, ktoré by mu táto práca poskytovala. Jeho snom bolo vyrábať nábytok na mieru. Jediný problém spočíval v tom, že Vlado s drevom nepracoval. Eva totiž chcela, aby pracoval v nejakej stabilnej firme, ktorá by im zaistila stály finančný príjem.

A tak Vlado, pretože  bol dobrým manželom pracoval celý život v počítačovej firme na vysokej manažérskej pozícii a nosil domov dosť veľké peniaze. Žili zaistený život a nikdy sa nemohli sťažovať na to, že by im z materiálnych vecí čokoľvek chýbalo. Bohužiaľ rokmi potláčaná nespokojnosť vždy vyplynie na povrch a to sa stalo aj v prípade Vlada. Roky potláčanej nespokojnosti a hnevu na svoju manželku vyvrcholili po 20 rokoch manželstva s návrhom o rozvod.

Vlado si uvedomil, že deti sú už veľké a nemusí im už zabezpečovať stopercentné živobytie. Z ničoho nič sa odsťahoval, kúpil si malú chatku uprostred lesa a venoval sa tomu, čo chcel celý život, práci s drevom. Vyrábal originálny nábytok a zabezpečil celé spracovanie dreva až po posledné nalakovanie. Sám strom zrúbal, spravoval a zhotovil z neho nábytok.