Keď chcete byť dokonalou matkou a ženou v domácnosti…

Nezaradené

Úloha matky a ženy v domácnosti je dnes náročnejšia, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Neexistuje jeden hlavný myšlienkový prúd, ktorý by určoval, aká to tá správna matka vlastne je, ale rôzne hnutia a spolky, ktoré majú navzájom nezlučiteľné predstavy. Ak nemáte vyhranený názor, je to dnes celkom náročné. Na jednej strane na vás „útočia“ myšlienky takzvaných bio matiek, ktoré používajú výhradne eko plienky, eko repelent a eko farbu dokonca aj na auto. Ich požiadavky sú vražedné a ak nedodržiavate ich prísne pravidlá ste odsunutá na okraj spoločnosti. Dať dieťaťu iné topánky ako barefoot, veď ničíte jeho klenbu a vlastne celý život! Na druhej strane, klasická škola našich maminiek, nechápavo krúti hlavu a netuší prečo nepoužijete kočík a či skutočne chcete vychovať malého rozmaznanca iba preto, že ho nosíte v šatke.

Okrem dokonale zvládnutej úlohy matky je rovnako dôležité zvládnuť aj úlohu ženy v domácnosti. Moderné obývačky s kuchyňou sú teraz fakt in a ak nechcete byť príliš out, zachránite to jedine tým, že budete retro. Nechápete? Nevadí, ja som tiež dlho nechápala… Skrátka žena v domácnosti nezvláda svoju úlohu len tým, že má peknú upratanú domácnosť, vždy navarené a napečené, dnes sa k tomu ešte pridalo to, že to u nich musí vyzerať šik a trendy.

Plus aby sme nezabudli na manželské povinnosti. Pochvala, obdiv a pravidelný sex a váš manžel bude navždy šťastný a spokojný.

Niekedy som sa to všetko snažila splniť, očakávania ostatných boli pre mňa dôležitejšie ako moje osobné vnímanie situácie. Nedá sa to však. Zistila som to až na pokraji zrútenia a až potom, keď som zistila, že sa aj tak všetkým nikdy nezavďačíš. Dôležité je to, aby človek žil v súlade sám so sebou a na ničom ďalšom až tak nezáleží.