Vlastný bazén na záhrade je proste na nezaplatenie

Nezaradené

Mať na záhrade bazén je snom mnohých z nás. Len si to predstavte. Je pekný letný slnečný deň, vy prídete z práce, ale do zotmenia je ešte ďaleko. Prvá vec? Hodiť sa do bazéna. Vyčistiť si hlavu, poslať myšlienky na prácu do teplých krajín a len tak spočinúť na vodnej hladine. Vyliezť, poslniť sa na lehátku, osviežiť sa studeným drinkom, zas skočiť do bazéna a vychutnať si poobedný relax úplne do sýtosti.

Páči sa vám tá predstava? Máte dom? Tak neváhajte a poďte do toho. Skutočne to stojí za to.

Najjednoduchšie je nechať to na odborníkoch a zaplatiť firmu, ktorá sa o všetko postará. Na vás je len vybrať si, aký bazén by ste si predstavovali a jeho následná údržba. Údržba o bazén je však pomerne jednoduchá a ak už máte záhradu, určite nejaký čas s jej údržbou strávite. Tak sa vám k práci s kosačkou či krovinorezom pridá len pár ďalších povinností. Stačí bazén zakrývať a raz za čas ho vyčistiť bazénovým vysávačom. Nemusíte kupovať ani žiadny špeciálny kus, šikovný kutil ho zostrojí aj z nepoužívaného kompresoru, ktorý vám leží v garáži. Ak budete udržiavať nezávadnosť vody chemickými tabletami, nie je potrebné ju ani meniť. To však samozrejme záleží na miere jej znečistenia.

Ďalšou možnosťou je vziať to do vlastných rúk. V tom prípade je dobré naštudovať si to dopredu. Zhodnotiť ako veľa času tomu chcete venovať a ako veľa síl máte. Existujú rôzne menej či viac náročné spôsoby, ako si postaviť bazén aj vlastnými silami.