Nastal čas na novú kuchyňu? Pozrite sa, aké sú vaše možnosti

Nezaradené

Potrebujete novú kuchyňu? Je tá vaša momentálna už nefunkčná, prestala vyhovovať vašim aktuálnym požiadavkám, zmenil sa vám vkus alebo by ste ju v rámci renovácie celého bytu len radi oživili?  V každom prípade máte hneď niekoľko možností.

1. Nová kuchyňa od základu

Môžete sa na to vrhnúť vo veľkom a celú kuchyňu vymeniť. Jednou z variant je kuchyňa na mieru. Na mieru si môžete dať vyrobiť nábytok do celého bytu, od detskej postieľky, cez pracovný stôl až po skrinky do spomínanej kuchynskej linky. Dnes máte veľký výber firiem, ktoré robia kvalitné kuchyne na mieru prispôsobené presne vašim požiadavkám, od skriniek, pracovnej dosky cez spotrebiče až po praktické či dizajnové doplnky.

Vybrať si, ale tiež môžete z bohatého výberu hotových kuchynských liniek. Záleží hlavne na tom, či nájdete takú, ktorá by vám vyhovovala, či už rozmerovo, dizajnovo alebo svojou funkčnosťou. Je to však ako s erotickými poviedkami. Niekedy vám žiadna úplne nesedí a musíte si proste vytvoriť svoju vlastnú. Atmosféru dokonalej kuchyne jednoznačne dotvorí aj  kávovar delonghi.

2. Renovácia kuchyne

Ak sa vám však nechce do náročnej prerábky, máte na výber aj finančne a pravdepodobne aj časovo menej náročnú variantu. Kuchyňu si môžete  ľahko zrenovovať, či už svojpomocne alebo si na to niekoho najať. Aké máte konkrétne možnosti?

3. Premaľovať. Od skriniek až po kachličky

Jednoducho môžete svoju stávajúcu kuchyňu premaľovať. Zmena, ktorú tým dosiahnete môže byť skutočne výrazná, ľahko tým zmeníte celkový dizajn a atmosféru. Nafarbiť môžete dvierka od skriniek, kachličky ale aj pracovnú dosku. Dnes už existujú bezpečné farby na rôzne povrchy, potrebná je samozrejme aj konečná úprava voskom či lakom. Nepotrebujete si na to nikoho zohnať, stačí vám pár kutilských článkov na internete a môžete si pomôcť aj svojpomocne.

4. Tapety

Najmenej času, úsilia a peňazí vyžadujúca možnosť je zadovážiť si tapety na kuchynské skrinky. Dnes majú už skutočne úchvatné dizajny a vaša kuchyňa sa tak môže veľmi rýchlo a jednoducho prezliecť do nového šatu.  Samozrejme je to asi najmenej odolná možnosť.