Ako jazdiť na motorke vo dvojici

Nezaradené

Jazda vo dvojici je sranda, ale je dobré vedieť ako na to aby ste nedopadli tak, ako by vás vyhodila z bubna miešačka. Ponúkame zopár tipov ako si to viac a hlavne bezpečnejšie užiť. Niekto je samotár a iný by zase bez party kamošov nešiel ani k pumpe. Jazda s parťákom má veľa kladov – získate skúsenosti, podelíte sa o sušienky alebo na striedačku budete platiť lístky za benzín alebo jeden druhému odporúčite vhodné rukavice so sieťovými prvkami.

1. Komunikácia a vzájomná dôvera je absolútne kľúčová vec. Čím viac spolu budete jazdiť, tým viac sa budete poznať. Než vyjdete, dajte spolu reč. Kam pôjdete, či máte obaja natankované alebo ako rýchlo pôjdete. Keď sa poriadne spoznáte, jazdu si rozhodne viac užijete. Musíte si ujasniť veci, nech to nepôsobí ako akási miešačka. Zvyšok už príde sám.

2. Kto pôjde prvý? Naplánujte si dopredu, čo a ako budete robiť. Pozná vedúci jazdec poriadne trasu? Ak nie, nebojte sa ozvať a choďte prvý. V skupine je dobré držať sa vo svojom pruhu na striedačku – prvý skoro pri stredovej čiare, ďalšia motorka kúsok za polovicou svojho pruhu. Tým zabezpečíte, že každý uvidí viac ako len koncovku a sieťové prvky výfuku.

3. Nebuďte nervózny, či toho druhého stíhate. Tým budete akurát vyrábať jednu chybu za druhou a to je vždy nebezpečné! Na druhú stranu sa zase pred vaším kamošom nepredvádzajte. Idete si spoločne zajazdiť a nie pretekať sa. Na to si nájdite okruh!

4. Dohodnite sa, ako budete za jazdy komunikovať. Potrebujem tankovať, daj bacha, môžeš v pokoji predbiehať – aspon tieto signály by ste mali mať naučené a zaužívané.

5. Môžete sa od kamoša niečo naučiť? Pozrite, kde on pridáva plyn a akú stopu ide. Skúste si to isté. Ak sa cítite dobre, môže vám to  pomôcť získať ten správny rytmus.  Ale na druhú stranu nemusíte za každú cenu niekoho kopírovať. Nezabudnite stále pozerať tam, kam chcete ísť. Sami sa rozhodnite, ako rýchlo a kadiaľ pôjdete, či budete predbiehať alebo nie. Netlačte na pílu. Ak vám rýchlosť jazdy nevyhovuje, pokojne to povedzte!