Mužský verzus ženský svet

Nezaradené

Hneď v úvode musím upozorniť na fakt, že v tomto článku sa bude veľmi zovšeobecňovať a budú zaznievať klasické stereotypy, pre niekoho dokonca výrazne rodovo zafarbené predsudky. Je nám jasné, že to nebude sedieť na všetky ženy a všetkých mužov, faktom ale ostáva, že väčšina populácie by sa v nich veľmi pravdepodobne našla.

Vonkajší svet verzus vnútorné prežívanie

Myslím, že základný rozdiel medzi ženským a mužským svetom je v tom, že mužov viac zaujíma vonkajší svet a ženy zas ten vnútorný. Vonkajším svetom myslím to ako sa nám svet javí, tú technickejšiu stránku sveta,to ako veci fungujú a ako sa dajú opraviť, fyzikálne zákony, vesmírne javy a podobne. Kdežto pod vnútorným svetom myslím to, ako človek svet prežíva, čo si o veciach myslíme, čo cítime, ako na nás pôsobia a podobne.

Technikálie verzus emócie

Myslím, že len málo žien bude na babskej jazde preberať najnovší levelling system alebo techniku pogumovania elastomérových ložísk, zatiaľ čo, podobne znejúci rozhovor od stolu plného domácich kutilov po treťom pive nebude ničím nezvyčajným. Od ženského stola budeme s väčšou pravdepodobnosťou počuť niečo o vzťahoch, pocitoch, snoch, túžbach, radostiach či sklamaniach

Funkčnosť verzus dizajn

Rovnako výber napríklad takého elektrokola bude vyzerať veľmi odlišne v typicky mužskom a ženskom svete. Kým mužovi bude najviac záležať na technických parametroch a možno sa nakoniec na chvíľu zameria aj na dizajn, žena bude hlavne riešiť dizajn a pohodlnosť a možno si dá poradiť od technicky zdatného kamaráta, ktorý z dvoch bicyklov, ktoré si vybrala je na tom technicky lepšie.

V každom prípade, nevylučujeme možnosť, že ste sa v tomto článku ako žena či muž vôbec nenašli, napriek tomu si však stojíme za tým, že vymenované skutočností skutočne do mužského a ženského sveta patria vo veľkej časti prípadov.