Vintage komoda

Bývanie a domácnosť

Tvrdé drevo je najlepším druhom dreva pre nábytok. Práve nábytok z tvrdého dreva má kombináciu krásy a trvanlivosti, ktorej sa nevyrovná žiadne mäkké ani opracované drevo. Avšak je ťažké nájsť nábytok práve z tohto dreva. Aj keď mäkké drevo môže byť krásne, nie je ani zďaleka také odolné, ako tvrdé. Zaujímavosťou je, že listnaté dreviny, ako sú dub, buk, jaseň a čerešňa. Mäkké drevo majú ihličnaté dreviny, ako smrek, borovica či jedľa.

Dubové drevo

Správny hubár, keď vidí dubový strom, vie, čo od neho očakávať. V blízkosti jeho koreňov sa spod zeme ťahajú dubáky. Čo očakávať od dubového stromu, keď sa premení na nábytok? Dub je odolný a trvácny druh dreva. Kvôli pomalému rastu stromov je drevo extrémne husté, čo zvyšuje jeho kvalitu. Dokáže sa prispôsobiť povrchovým úpravám. Vďaka tomu je ideálny pre moderný aj tradičný nábytok. Dubový nábytok je odolný voči poškriabaniu a škvrnám.

Čerešňové drevo

Čerešňové drevo je známe svojim extrémne rovným a rovnomerným vláknom. Drevo sa dobre leští a má krásny konečný vzhľad. Čerešňa je známa aj pre svoje obľúbené použitie na starožitný nábytok. Do povedomia sa dostalo najmä v posledných storočiach vďaka správnej starostlivosti. Medzi remeselníkmi sa považuje za cenné tvrdé drevo. Nábytok z čerešne je často investíciou, ktorá sa vám dlhodobo vráti. Niekto preferuje Bitcoin a niekto nábytok.

Bambus

Bambus je známy svojou ekologickou povahou a krásnym svetlým sfarbením. Tento druh je v skutočnosti skôr tráva, ako tvrdé drevo. Z tohto dôvodu bambus rýchlo rastie a to okolo 10-krát rýchlejšie, ako tvrdé drevo. Odoláva napučneniu a zmršťovaniu. Najviac sa oplatí mať bambusový nábytok na terase. Poprípade vo forme lavičiek umiestnených pri vlastnom jazierku. Za zmienku určite stojí, že bambus znamená ekologickosť a moderný dizajn.

Borovica

Borovica je obľúbená v rustikálnom a farmárskom dizajne. Je to ľahké drevo, takže je skvelé pre rodiny, ktoré sa často sťahujú. Ide o lacné drevo, ktoré je dobrou voľbou pre tých, ktorí nie sú celkom pripravení na investovanie do iných druhov. Borovica sa dobre maľuje a maľovaný borovicový nábytok sa často používa pre detské izby kvôli zábavným farbám. Skrinka, vitrína alebo vintage komoda z borovice? Čo si získa vás?