Kvalita spánku je pre deti veľmi dôležitá

Nezaradené

S narodením dieťaťa prichádza do života rodičov veľa povinnosti, ktoré musia zabezpečiť dieťaťu zdravý a prirodzený vývoj. Jednou z hlavných a základných potrieb je dostatok kvalitného spánku, keďže malé bábätká budú najmä v prvých mesiacov svojho života naozaj veľa spať. Spánok detí nezabezpečuje len detská postieľka, dôležitý je aj samotný kočík, pretože počas prechádzok a kočíkovania deti často spia. Avšak kočík, ktorý bude vhodný aj na spanie musíte starostlivo vybrať, aby všetkými vlastnosťami vyhovoval dieťaťu. Tiež by ste mali mať aj dobré informácie, ktoré sú najlepšie detské postieľky na spanie pre bábätká. 

Koľko spánku potrebujú malé bábätká?

Počas prvých týždňov svojho života prespia bábätká až 18 hodín denne, zvyčajne v nejakých 4-hodinových fázach, ktoré sú prerušované kŕmením, pitím alebo prebaľovaním. Dieťatko sa začne učiť rozlišovať deň a noc keď má približne 4 mesiace, zmysel pre rozlišovanie nie je vrodený. Po čase sa krátke zdriemnutia zmenia na normálny spánok, rovnako tak sa tiež predĺži čas bdelosti cez deň. 

Aké postieľky sú pre deti skutočne dobré?

Najlepšie detské postieľky sú vyrobené z dreva, pretože tie sú kvalitnejšie a bezpečnejšie. Na výber máte postieľku z tvrdého dreva alebo mäkkého dreva. Z tvrdého dreva sa vyrábajú najlepšie detské postieľky, pretože vydržia veľa rokov a aj nápor detských zubov. Väčšina detských postieľok sa predáva v rozmeroch 120 x 60 centimetrov, avšak na výber máte aj väčšiu postieľku. Matrac postieľky musí byť pohodlný, a preto si pri jeho výbere dajte záležať na tom, aby poskytoval dostatočnú oporu pre chrbát dieťaťa. 

Čo by sme si mali všímať pri detskom kočíku?

Vanička kočíka musí byť priestranná a prispôsobená tomu, aby v kočíku mohlo dieťatko počas kočíkovania pokojne spať. Najlepšie kočíky, ktoré budú pohodlné pre deti na spanie sú tie, ktoré majú hlbokú a priestrannejšiu vaničku. Nezabudnite ani na polohovateľnosť, najlepšie kočíky by mali mať polohovateľnú opierku. Ak zvažujete kúpu nového kočíka pre dieťa, tak určite navštívte detské predajne, kde nájdete naozaj kvalitné a najlepšie kočíky, ktoré efektívne využijete.