Interiérový dizajn a farby

Nezaradené

Farebné schémy sa v realizácií interiéru používajú na vytvorenie súdržnosti v jednom priestore alebo budove. Pri výbere farieb pre váš interiér sa môžete riadiť vlastnou intuíciou, môžete si prečítať mesačný horoskop a inšpirovať sa planétami alebo si prečítajte viac o tom, aké faktory sa používajú na vytvorenie silnej palety v dizajne.

Návrh interiéru a farebné schémy

Predstavte si dom s otvoreným priestorom. Keď si prvýkrát uvedomíte vytvorenie farebnej schémy pre priestor, čo vás napadne? Farebné schémy v interiéri sú jednoducho usporiadaním a výberom farieb umiestnených v celom priestore. Tieto farby a ich kombinácie môžu ovplyvniť to, ako sa človek cíti v miestnosti. Farebná schéma môže vytvoriť náladu, vylepšiť konkrétny štýl a priniesť súdržnosť, aby sa veci rozmiestnili v jednej oblasti. Farebná schéma sa často používa na vytvorenie vizuálneho vzťahu medzi dvoma alebo viacerými susednými oblasťami alebo miestnosťami.

Súdržnosť v dizajne

Jedným z najpopulárnejších výberov dizajnu za posledných niekoľko desaťročí je využitie otvoreného priestoru v domácnosti. Miestnosti, ktoré boli kedysi od seba oddeľované, teraz zdieľajú rovnaký priestor, aj keď sú funkcie každej miestnosti odlišné. Je to vynikajúci príklad, kedy farebná schéma miestnosti môže vytvoriť súdržnosť v multifunkčných priestoroch. Farbou môžete vytvoriť dizajn, ktorý má vizuálny vzťah medzi jedálňou, obývacou izbou a kuchyňou na jednom mieste. Túto myšlienku môžete tiež použiť na vytvorenie vizuálneho vzťahu v celom dome alebo v samostatnej miestnosti.

Používanie teórie farieb

Vytvorenie farebnej schémy je možné previesť na teóriu farieb. Existuje veľa spôsobov, ako sa pozerať na farby, ale je to jednoducho o tom, ako farby a rôzne kombinácie farieb môžu ovplyvniť náladu, pocit a symboliku v konkrétnom priestore.