Ako si zariadiť byt

Nezaradené

moderny bytKonečne vo vašom života prišiel ten deň o ktorom, ste tak dlho snívali. Nie, nie je to nástup do vysnenej práce, ani sa vás váš vysnený partner nespýtal, či sa chcete stať jeho ženou, je to niečo o mnoho banálnejšie, ale za to možno špeciálnejšie. Nadišiel deň, kedy ste sa konečne nasťahovali do svojho a môžete si zariadiť svoj byť podľa toho, ako chcete.

Kuchyňa je srdcom bytu a vraví sa, že vytvára teplo domova. Nemyslíme tým len reálne teplo pece či sporáka ale akési metaforické teplo, ktoré vzniká skôr z vône domácich koláčikov či slepačieho vývaru. Preto sa jej budeme venovať ako prvej. Myslím si, že najdôležitejšie v kuchyni sú dve veci a to dostatok pracovného priestoru, odkladacieho priestoru a s tým súvisiaci dobrý systém. V skratke, ak máte dobrý systém, všetko systematicky poukladané a veľkú pracovnú plochu bude sa vám variť ako v rozprávke. Samozrejme, ak vám nechýba chuť do varenia. Tá je tá najdôležitejšia.  Možno vám to príde ako banalita, ale málo úložného priestoru, vie vytvoriť pekný chaos. Ak máte výživové doplnky ako je kremelina, spirullina či chlorela na poličke s koreničkami pred ktorými je cukor, soľ a med, veľmi ľahko sa vám stane, že zo všetkého bude čoskoro veľký zmätok a potrvá vám nejakú chvíľu kým niečo nájdete.

V spálni je najdôležitejšia veľká pohodlná posteľ a nočné stolíky, nič ďalšie nie je podstatné. V detskej izbe nezabudnite okrem postieľok na dobrý odkladací priestor na hračky. Lepšie je ich mať menej ako viac, ale aj tak, je dôležité, aby ich dieťa vedelo samo poupratovať. Hlavne ak máte rôzne kreatívne hračky či montessori pomôcky, bola by škoda aby sa povaľovali medzi plyšákmi.

Obývacia izba by mala slúžiť na relax všetkých členov domácnosti. Nezabudnite na veľkú knižnicu, pohodlný gauč, ale aj kútik pre deti.

Ideálne je ak má byt veľké šatňové skrine na chodbe a tým šetrí priestor v jednotlivých izbách.