Kvalitný čas s deťmi pri bežnom pracovnom živote

Nezaradené

Na materskej dovolenke tvoria väčšinu vášho sveta deti. To ako rastú, oni, ich zuby, ich prvé slová, prvé kroky, to kedy začnú  cikať a kakať do nočníka a podobne. Preto sa maminky tešia, keď po pár rokoch na materskej dovolenke môžu konečne riešiť niečo iné, niečo z normálneho sveta dospelých a preto im vôbec nevadí návrat do práce, dokonca práve naopak…

Často sa po materskej dovolenke stáva to, že sú ženy celé nadšené, že sú znovu v práci a že konečne riešia niečo iné ako deti. Všetko čo sa detí netýka je zrazu zaujímavé a lákavé. Baví ich hodiny hľadať ideálny nivelačný systém na dlažbu, nevadí im kúpiť nový kompresor do auta a aká je dobráonline marketingová agentúra sa stáva obľúbenou témou k obedu.

Práca je zrazu novým zábavným spôsobom a fakt, že deti sú v podstate väčšinu dňa v škôlke, vy práci a cez týždeň sa vidíte minimálne, vám vlastne nevadí a dalo by sa povedať, že vám to tak trochu vyhovuje. Trvá to väčšinou pár mesiacov a potom keď si uvedomíte,  že so svojimi deťmi trávite nejako málo času a pani učiteľka o nich vie viac ako ich vlastná matka, nastane prakticky skoro vždy jeden z nasledujúcich scenárov. Buď si poviete, že vám práca ani peniaze za to nestoja, prácu si upravíte tak, aby ste mohli s deťmi tráviť aspoň 3 dopoludnia a teda ich zo škôlky beriete už po obede alebo si poviete, že taký je život a zmierite sa s tým.

Tráviť čas so svojimi deťmi stojí naozaj za to a dva víkendové dni sú proste primálo. Nemusíte vymýšľať žiadne extra programy, deťom proste stačí ak s nimi ste. To majú vlastne úplne najradšej, len spolu tráviť čas, venovať si pozornosť a plnými dúškami si užívať spoločné chvíle. Poznáte svoje deti, nudiť sa s nim určite nebudete.